pondělí 2. června 2014

Jsme in!

Měsíc od posledního článku... Jsem pěkná ostuda, ale bohužel, z těch dvou týdnů nedostatku spánku před Animefestem jsem se prostě musela trochu déle zotavovat. Report letos na Animefest psát nebudu, protože jsem to už udělala na stránky naší cosplay skupiny, takže kdo chce, může si jej přečíst tam (máme super cool nový design). Takže jako menší omluvu vám přináším trochu seznámení s naším bytem - původně jsem chtěla přidat i fotky ale jelikož můj muž nesouhlasí, abych naše bydlení tak hrozně moc veřejně ponížila, vystačíte si s vlastní fantazií. 
Já díky svým toulkám na internetu narazím na spoustu věcí. Že čtu blogy o kosmetice možná víte, ale občas se přes ně dostanu na různé blogy o bydlení. Chceme s Mužem příští rok zrekonstruovat část našeho bytu, takže občas to čtení bývá i docela poučné. Třeba jsem zjistila, že v módě jsou teď domácnosti v černobílé. Plus nějaký ten nerez a stříbrná, aby se neřeklo. Takové domácnosti mě naprosto fascinují, protože pokud něco vím, tak to, že bílá potřebuje čistotu. A tu já nejsem schopná za žádnou cenu udržet, takže je pro mě záhadou, jak to některé z těch dam (zpravidla těhotné nebo s jedním až dvěma exempláři dítěte) dokážou bez toho, že by lítaly 24/7 s hadrem. Navíc když mají zpravidla každou volnou plochu zastavěnou čůčovinkami, co lapají prach. Knihy se zpravidla balí do papíru, aby jejich barevnost nerušila sterilní černobělost, nebo se rovnou schovávají do skříněk s dvířky. Proč, proboha?

Ale zase to neberte, že nadávám - hold tisíc lidí, tisíc chutí, každý máme jiný vkus a co se líbí mě se nemusí nutně líbit ostatním. Takže ať si každý dělá co chce.

Důvodem, proč píšu tento článek je taková zajímavá informace, na kterou jsem narazila před nějakou dobou. Jedná se o dům v australském Melbourne, který má velice zajímavý vnitřní desing (omáčku si přečtěte zde), ze kterého jsou vlastně všichni paf.

zdroj

zdroj

zdroj
Zajímavé, že? Díky tomuhle jsem zjistila, že náš milovaný Derp Cat Asylum je vlastně vrcholem bytového designu a bývalý majitel, s jehož patenty se pravidelně potýkám, vlastně není debil, ale jen nepochopený interiérový génius!


Proto občas není divu, že:
- U nás se podlahové krytiny nediskriminují - v osmi místnostech jich najdete devět. Máme dva druhy linolea, dubové parkety, tři druhy dlažby a tři druhy plovoucí podlahy. Aby toho nebylo málo, máme to v některých místnostech půl na půl. Stejně tak se nediskriminují ani různé úpravy zdí. Přes různé štuky, po klasickou omítku s barvou po hnusokytičkaté a vystouplé tapety až k dřevěnému obložení a dlaždičkám.

- V bytě se najdou náhodné otvory ve zdích do vedlejších pokojů. Třeba z chodby do kuchyně, nebo z koupelny (konkrétně prostoru pod vanou), také do kuchyně za linku.

- Hnusné modrokytičkované tapety jsou nalepené přímo na panelech. Když jsme se nastěhovali, v nedostatku peněz jsme ten humus aspoň přemalovali na bílo, ale děsíme se okamžiku, kdy je budeme dostávat dolů.

- Bývalý majitel se rozhodl kuchyni z té nejmenší nudle přesunout do druhého největšího pokoje v bytě. Ale nějak se nenamáhal v tom původním pokoji nějak schovávat rozvodové trubky od vody, plynu, nebo kabel od elektřiny. Jsou schovaný za skříní.

- S přesunutím kuchyně se tedy musely tahat nové rozvody přes koupelnu. Je to skryté pod podhledem, který je hrozně špatně udělaný a tak plesniví. Takže jednou měsíčně stojím na štaflích a savuji strop (aspoň, že je omyvatelný).


- Celá koupelna je výkřik bytového designu - v rámci jejího rozšíření ji bývalý majitel spojil se záchodem, čímž nějakým záhadným způsobem ubral cca 30 cm původních rozměrů na každé straně. Naše vana má na délku 140 cm. Oproti tomu umyvadlo má gigantické rozměry a ohromnou porcelánovou nohu, aby jste si do koupelny nemohli dát žádné úložné prostory. Odvětrávání nefunguje, hodně se tam sráží voda. Po dokumentu o bakteriích v domácnosti ani nechci vědět, co všechno žije na mém kartáčku v koupelně, kde se na záchodě střídají čtyři lidi. Futra dveří jsou křivá, takže dveře musely být podle nich zaříznuté, takže stejně nesedí. Mají větrací otvory, které jsou totálně zbytečné, protože jsou zvenku přelepeny tapetou. Momentálně se nám vykloktal vypínač světel, takže svítíme lampičkou. Vykloktané dlaždičky už neřeším, zkoušeli jsme to opravit snad milionkrát. O rozvodech vody jste si už jednou přečetli - uklidním vás, protože takhle to vypadá všude po bytě.

- Rozvody elektřiny jsou z roku raz dva. Museli jsme odpojit jiskřící zásuvku. Když nám zaváděli nový domovní telefon a řemeslníci po mě chtěli ukázat pojistky, chytili tříminutový záchvat smíchu.

- Čeho máme hojně, je osvětlení. Máme spoustu světel, ale u některých jsme nenašli ovládání, nebo je zase ovládání dost blbě. Viz třeba bývalá kuchyně, kde pokud chcete jít spát, musíte si jít světla v pokoji zhasnout na chodbu.

- Celá předsíň je obestavěna pod stropem skříňkami. Hezky po celém obvodu. Na jednu stranu super úložný prostor, na druhou stranu, proč se štvát s nějakým drahým dřevem a prací od truhláře na zakázku, když to můžete stlouct dohromady ze zbytků, co jsou doma a z kusů starého nábytku? Najdete tam dřevotřísku, lamino, kusy masivu... Prostě co se našlo. Jedna polovina má dvířka, která na mě už několikrát spáchala atentát - taky koho by napadlo šroubovat panty do dřevotřísky jen jedním šroubkem ze tří, že? Druhá polovina nemá ani dvířka, ani police - evidentně už se mu do nich nechtělo. Hnusnou modrokytičkatou tapetu jsou po čase zabílila, protože mě strašila ve snech.

- Vlastně jediné dveře, které jsou v pohodě zavřít a mají rovná futra jsou ty od bytu. U zbytku musíte najít ten správný grif, aby se pořádně zavřely.

Mohla bych pokračovat, ale zbytek jsou vesměs maličkosti, se kterými se potýká snad každý. Smůla je, že ať se s hadrem snažím sebevíc, stejně náš byt vypadá jako squat. Takže myslím, že každý chápe, jak moc se těším, až příští rok rozmlátíme dlaždičky v koupelně, vybouráme hnusná futra a dáme všude nová (a nové dveře), jak si postavíme příčku mezi koupelnou a záchodem a jak si přesuneme kuchyni zpátky na původní místo... Popravdě, nemůžu se dočkat.

A co vaše trable s bydlením?

Žádné komentáře:

Okomentovat